BACK
5 maja 2015

United VARs zyskuje na popularności

United VARs, największy na świecie sojusz partnerów firmy SAP, do którego należy także SID Group, szybko zyskuje na popularności dzięki rozwiązaniom SAP HANA i SAP Cloud

United VARs zrzesza obecnie 33 partnerów z 71 krajów. Jest coraz częściej wybieranym dostawcą przez międzynarodowe przedsiębiorstwa, użytkowników rozwiązań firmy SAP / Wsparcie dzięki rozwiązaniom SAP HANA i SAP Cloud zyskuje na znaczeniu w portfolio United VARs / 10-ta Doroczna Konferencja United VARs z mapą drogową ekspansji na nowe rynki / United VARs stara się dołączyć do pierwszej ligi światowych sprzedawców SAP wnosząc dla klienta wartość dodaną / „Kulturowe dopasowanie” zyskuje na znaczeniu

Filderstadt, 30 kwietnia 2015r. – „Ponad 200 milionów ludzi w Pakistanie – kraju, który cechuje niezwykła dynamika rynków żywności i napojów, powinno skorzystać z nowych rozwiązań technologicznych w tym obszarze” – stwierdził Sajjad Syed, prezes firmy Excellence Delivered z Lahore w Pakistanie, która jest partnerem SAP. Podobne spostrzeżenia dotyczące swojego kraju ma Mohamed Abdel Hamid, prezes i dyrektor generalny firmy Edraky z Kairu w Egipcie. Zwrócił on uwagę, że koniunktura w jego kraju jest znacznie lepsza niż można odnieść wrażenie na podstawie informacji pochodzących z mediów. Obie firmy – Excellence Delivered i Edraky, jak również Dynasys (Hong Kong), North Consulting Group (Singapur), NSIS (Tunezja), Real Consulting (Grecja) i Serve Consulting (Nigeria) stanowią grupę ośmiu nowych partnerów, którzy zostali bardzo przyjaźnie powitani podczas 10-tej Dorocznej Konferencji United VARs odbywającej się pod koniec kwietnia 2015 roku w siedzibie firmy SAP w Walldorf.

Do założenia United VARs doszło podczas Targów CeBIT w 2006 i przyczyniły się do tego firmy All for One Steeb AG i Seidor SA z Barcelony. Jako przykład modelu założycielskiego dla stworzenia sieci światowej współpracy United VARs posłużył Star Alliance, na podstawie którego stworzono sieć sześciu sprzedawców SAP w 10 krajach. United VARs LLP zyskało osobowość prawną w 2012 roku i obecnie łączy 33 partnerów z 71 krajów zyskując pozycję znaczącego dostawcy firmy SAP dla wielu międzynarodowych klientów.

„Możemy teraz zapewnić klientom, wchodzącym na nowe rynki lokalne, wsparcie niemal wszędzie na świecie. Gdziekolwiek globalizacja zaprowadzi naszych klientów, tam też United VARs nie tylko im pomaga, ale daje przewagę związaną z posiadaniem silnego i profesjonalnego partnera SAP działającego na miejscu”- podkreślił Detlef Mehlmann, Dyrektor United VARs i szef Business Development International w firmie All for One Steeb AG. W swoich działaniach biznesowych w ośrodkach odległych od centrali globalni dostawcy IT zbyt często pomijają bliskie relacje z klientami i powiązania z lokalną kulturą biznesu. Nie dotyczy to United VARs. Jakość, z jaką zrzeszeni partnerzy dostarczają doskonałe rozwiązania SAP i usługi dostępne na miejscu w lokalnym języku, ze zrozumieniem lokalnych reguł biznesowych, regulacji prawnych, we własnej strefy czasowej, są bezkonkurencyjne. „To dopasowanie kulturowe stanowi wyróżnik” – podkreślił Alejandro Daniel O’Davoren, dyrektor United VARs i Zastępca Dyrektora Generalnego w firmie Seidor SA. Wielkie, międzynarodowe firmy mają tego świadomość doceniając United VARs i uznając za symbol doskonałości w zakresie wspierania i zarządzania projektami realizowanymi wspólnie z firmą SAP na całym świecie. „Chcemy teraz wyjść poza międzynarodowe projekty wdrożeniowe i wprowadzić usługi zarządzania aplikacjami, aby przyśpieszyć transformację w kierunku rozwiązań SAP HANA i SAP Cloud i razem z naszymi klientami identyfikować kluczowe czynniki wzrostu oraz sposoby poprawy efektywności” – podkreślił John McGrath, dyrektor United VARs i Dyrektor Zarządzający firmy Answerthink z Miami, USA.

„Sojusz United VARs jest nie tylko wyjątkowy, ale ma potencjał, by dołączyć do ekstraklasy światowych dystrybutorów VAR firmy SAP. Jest to naprawdę znakomita perspektywa dla klientów i partnerów United VARs, nie wspominając już o samym sojuszu” – podkreślił Rudolpho Cardenuto, Prezes Global Partner Operations firmy SAP.

„SID Group jest dumne z przynależności do sojuszu United VARs, dzięki której stało się częścią społeczności o zasięgu globalnym, nastawionej na wsparcie klienta i pomoc technologiczną w rozwiązywaniu problemów biznesowych” – mówi Radosław Frańczak Prezes zarządu SID Sp. z o.o. „Korzyści z naszego udziału w tej inicjatywie są obopólne. Dzięki coraz większej, globalnej ekspansji rozwiązań SAP, SID Group zyskuje szerszy dostęp do projektów o charakterze międzynarodowym, natomiast klienci mogą w sposób bardziej kompleksowy korzystać na wszystkich rynkach, na których są obecni, z benefitów wynikających z rozwiązań takich jak SAP HANA” – dodaje Radosław Frańczak.