BACK
14 kwietnia 2016

Wyjątkowa nagroda dla Eurocash S.A.

Podczas konferencji SAP FORUM 2016 w dniach 12-13.04.2016 w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród za najlepsze projekty klientów SAP zrealizowane w roku 2015.

Jednym z pięciu laureatów została firma Eurocash S.A., która razem z SID Sp. z o.o. z sukcesem wdrożyła instalację środowisk hurtowni BW on HANA. Projekt obejmował również zbudowanie ładowania danych do nowej hurtowni oraz przeniesienie raportów.

Komisja konkursowa tak uzasadniała przyznanie nagrody dla Eurocash S.A.: „Firma EUROCASH od wielu lat pracuje z systemem SAP, a w roku 2015 podjęła decyzję o zakupie i wdrożeniu szybkiej analityki na platformie SAP HANA. Proces budowania tych rozwiązań obejmował nie tylko warstwę biznesową, ale również technologiczną. Aktualnie kilkadziesiąt kluczowych raportów, w tym predykcja danych o zachowaniu Klientów opracowywane są w technologii „in memory”. Technologia SAP HANA pozwoliła na istotne przyspieszenie procesów przetwarzania danych oraz zwiększenie zakresu analiz zarządczych z możliwością spojrzenia w trendy przyszłościowe . System SAP HANA w EUROCASH jest aktualnie największą w Polsce instalacją tego typu, a jej pojemności osiąga 3T bajty. Zniesienie ograniczeń wydajności systemu to także dobry grunt do dalszego rozwoju biznesu. Za nieustające wysiłki w profesjonalnych i rzetelnych poszukiwaniach najlepszych rozwiązań technologicznych wspierających dynamicznie rozwijający się biznes w Grupie.

Skala przedsięwzięcia była unikatowa, głównie ze względu na skomplikowane modele i ogromną liczbę danych wymagających replikacji. Wielkim wyzwaniem w trakcie projektu było jednoczesne kopiowanie danych oraz umożliwienie swobodnego dostępu do nich użytkownikom systemowym. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu zespołu Eurocash, który w wysokim stopniu wspomógł prace SID poprzez dokładne i profesjonalne przygotowanie środowiska danych oraz wyjątkowe zaangażowanie podczas testów, projekt został zrealizowany sprawnie i zgodnie z założonym harmonogramem.